ACURA Acura ZDX A-Spec 102 KWh (340 HP)
2024–
Engine
| Fuel Type | Electric |
Dimensions & Weight
| Length | 5022mm |
| Width | 1956mm |
| Height | 1636mm |
| Wheelbase | 3094mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 265/50R20 (All-Season) |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |