ARO 24 TDX 28-02
1991–2006
86
bhp
Power
71
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 2660cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 86bhp |
| Power | 64kW |
| Torque | 121Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
Performance
| Top Speed | 114km/h |
| Top Speed | 71mph |
Dimensions & Weight
| Length | 4138mm |
| Width | 1775mm |
| Height | 1857mm |
| Wheelbase | 2350mm |
| Kerb Weight | 1720kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 235/75 R15 |
| Front Brakes | Drums |
| Rear Brakes | Drums |