AUDI TT Roadster 2.0L TFSI 6MT (197 HP)
2018–
194
bhp
Power
51.1
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1997cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 194bhp |
| Power | 144.9kW |
| Torque | 320Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 51.1mpg |
| Combined | 4.6L/100km |
| Urban | 6.6L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 4191mm |
| Wheelbase | 2510mm |