BENTLEY Batur W12 8AT (731 HP)
2022–
721
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 12 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 721bhp |
| Power | 537.6kW |
| Torque | 1000Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 8 |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |
2022–
| Cylinders | 12 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 721bhp |
| Power | 537.6kW |
| Torque | 1000Nm |
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 8 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |