BUICK Buick Enclave 2.5L Turbo 8AT FWD (333 HP)
2025–
328
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 328bhp |
| Power | 244.6kW |
| Torque | 442Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 8 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
2025–
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 328bhp |
| Power | 244.6kW |
| Torque | 442Nm |
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 8 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |