BUICK Model 26 3.3
1911–
Engine
| Displacement | 3295cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Wheelbase | 2540mm |
| Kerb Weight | 953kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 32 X 3.5 |
1911–
| Displacement | 3295cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Gearbox | Manual |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
| Wheelbase | 2540mm |
| Kerb Weight | 953kg |
| Front Tyres | 32 X 3.5 |