BUICK Skylark Gran Sport 3.3
1991–1997
160
bhp
Power
Engine
| Displacement | 3344cc |
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 160bhp |
| Power | 119kW |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4785mm |
| Width | 1732mm |
| Height | 1359mm |
| Wheelbase | 2626mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |