CADILLAC Brougham 5.7
1992–1996
185
bhp
Power
Engine
| Displacement | 5733cc |
| Cylinders | 8 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 185bhp |
| Power | 138kW |
| Torque | 407Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 5613mm |
| Width | 1943mm |
| Height | 1458mm |
| Wheelbase | 3086mm |
| Kerb Weight | 1940kg |