CADILLAC Lyriq 102 KWh (507 HP)
2022–
Engine
| Fuel Type | Electric |
Dimensions & Weight
| Length | 4996mm |
| Width | 2207mm |
| Height | 1623mm |
| Wheelbase | 3904mm |
| Kerb Weight | 2545kg |
| Boot Capacity | 793L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 265/50 R20 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |