CADILLAC Seville 4.9
1992–1997
200
bhp
Power
Engine
| Displacement | 4893cc |
| Cylinders | 8 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 200bhp |
| Power | 149kW |
| Torque | 373Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 5192mm |
| Width | 1890mm |
| Height | 1372mm |
| Wheelbase | 2819mm |
| Kerb Weight | 1656kg |