CADILLAC XT5 3.6L V6 VVT 9AT FWD (310 HP)
2019–
306
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 306bhp |
| Power | 228kW |
| Torque | 367Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 9 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4816mm |
| Width | 1905mm |
| Height | 1679mm |
| Wheelbase | 2858mm |
| Kerb Weight | 1776kg |
| Boot Capacity | 852L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | P235/65R18 // P235/55R20 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |