CHEVROLET Bolt EUV 150 Kw (200 HP)
2021–
Engine
| Fuel Type | Electric |
Dimensions & Weight
| Length | 4305mm |
| Width | 1770mm |
| Height | 1615mm |
| Wheelbase | 2675mm |
| Boot Capacity | 462L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 215/50R17 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |