CHEVROLET S-10 Crew Cab 4.3L V6 5MT (193 HP)
2000–2004
190
bhp
Power
Engine
| Displacement | 4293cc |
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 190bhp |
| Power | 142kW |
| Torque | 339Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Dimensions & Weight
| Length | 5215mm |
| Width | 1725mm |
| Height | 1610mm |
| Wheelbase | 3122mm |
| Kerb Weight | 1852kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 235/70 R15 |
| Front Brakes | Discs |
| Rear Brakes | Discs |