CHEVROLET Tracker Convertible 2.0L 5MT AWD (127 HP)
1999–2004
127
bhp
Power
23
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1995cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 127bhp |
| Power | 94.7kW |
| Torque | 182Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 23mpg |
| Combined | 10.2L/100km |
| Urban | 10.7L/100km |
| Extra-Urban | 9.4L/100km |
| Fuel Tank | 56L |
Dimensions & Weight
| Length | 3856mm |
| Width | 1709mm |
| Height | 1689mm |
| Wheelbase | 2200mm |
| Kerb Weight | 1235kg |
| Boot Capacity | 954L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | P 195/75 R 15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |