CHEVROLET Tracker 2.0L 4AT AWD (127 HP)
1999–2004
125
bhp
Power
24
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1995cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 125bhp |
| Power | 93.4kW |
| Torque | 182Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 4 |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 24mpg |
| Combined | 9.8L/100km |
| Urban | 10.2L/100km |
| Extra-Urban | 9.4L/100km |
| Fuel Tank | 65L |
Dimensions & Weight
| Length | 4059mm |
| Width | 1694mm |
| Height | 1689mm |
| Wheelbase | 2479mm |
| Kerb Weight | 1355kg |
| Boot Capacity | 572L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 205/75 R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |