CITROEN AMI 5.5 Kw/h
2020–
28
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 50cc |
| Fuel Type | Electric |
Performance
| Top Speed | 45km/h |
| Top Speed | 28mph |
Dimensions & Weight
| Length | 2410mm |
| Width | 1389mm |
| Height | 1519mm |
| Kerb Weight | 485kg |
2020–
| Displacement | 50cc |
| Fuel Type | Electric |
| Top Speed | 45km/h |
| Top Speed | 28mph |
| Length | 2410mm |
| Width | 1389mm |
| Height | 1519mm |
| Kerb Weight | 485kg |