CITROEN Berlingo 1.2 PureTech 6MT FWD (110 HP)
2018–
108
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 108bhp |
| Power | 80.9kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4399mm |
| Width | 1849mm |
| Height | 1811mm |
| Boot Capacity | 776L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |