DACIA Duster Pick-Up Blue dCi (115 HP)
2020–
113
bhp
Power
48
mpg
Economy
Engine
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 113bhp |
| Power | 84.6kW |
| Torque | 260Nm |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 48mpg |
| Combined | 4.9L/100km |
| Urban | 5L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 4341mm |
| Width | 1821mm |
| Height | 1679mm |
| Wheelbase | 2672mm |
| Boot Capacity | 1000L |