DODGE Grand Caravan 2.2L 5MT FWD (98 HP)
1987–1990
97
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 97bhp |
| Power | 72kW |
| Torque | 161Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
1987–1990
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 97bhp |
| Power | 72kW |
| Torque | 161Nm |
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |