DODGE Grand Caravan 2.6L 5MT FWD (114 HP)
1987–1990
112
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 112bhp |
| Power | 83.8kW |
| Torque | 193Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
1987–1990
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 112bhp |
| Power | 83.8kW |
| Torque | 193Nm |
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |