FIAT 500e 42 KW
2020–
114
bhp
Power
Engine
| Fuel Type | Electric |
| Power | 114bhp |
| Power | 85kW |
Dimensions & Weight
| Length | 3632mm |
| Width | 1689mm |
| Wheelbase | 2322mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |
2020–
| Fuel Type | Electric |
| Power | 114bhp |
| Power | 85kW |
| Length | 3632mm |
| Width | 1689mm |
| Wheelbase | 2322mm |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |