FIAT Panda 100HP 1.4L 6MT (100 HP)
2006–2011
99
bhp
Power
9.5
s
0–100 km/h
115
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 1368cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 99bhp |
| Power | 74kW |
| Torque | 132Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Performance
| 0–100 km/h | 9.5s |
| Top Speed | 185km/h |
| Top Speed | 115mph |
Dimensions & Weight
| Length | 3579mm |
| Width | 1605mm |
| Height | 1521mm |
| Wheelbase | 2299mm |
| Kerb Weight | 975kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 195/45 R 15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |