FIAT Tipo Cross 1.0L GSE T3 (100 HP)
2020–
99
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 99bhp |
| Power | 73.5kW |
| Torque | 190Nm |
Transmission
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |
2020–
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 99bhp |
| Power | 73.5kW |
| Torque | 190Nm |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |