FIAT Viaggio 1.4L 6AT FWD (150 HP)
2013–2017
148
bhp
Power
9.5
s
0–100 km/h
129
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 1368cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 148bhp |
| Power | 110kW |
| Torque | 230Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Performance
| 0–100 km/h | 9.5s |
| Top Speed | 208km/h |
| Top Speed | 129mph |
Dimensions & Weight
| Length | 4679mm |
| Width | 1849mm |
| Height | 1471mm |
| Wheelbase | 2708mm |
| Kerb Weight | 1490kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 205/55 R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Solid Discs |