FISKER Ocean Dual Motor AWD (550 HP)
2021–
3.9
s
0–100 km/h
Engine
| Fuel Type | Electric |
Performance
| 0–100 km/h | 3.9s |
Dimensions & Weight
| Length | 4775mm |
| Width | 1994mm |
| Height | 1628mm |
| Wheelbase | 2921mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 255/50 R20 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |