FORD Bronco 2-door 2.3L EcoBoost 6MT (270 HP)
2020–
266
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 266bhp |
| Power | 198.6kW |
| Torque | 420Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
Dimensions & Weight
| Length | 4412mm |
| Width | 1928mm |
| Height | 1826mm |
| Wheelbase | 2550mm |
| Boot Capacity | 238L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 255/70R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |