FORD Bronco 2-door 2.7L EcoBoost 10AT (310 HP)
2020–
306
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 306bhp |
| Power | 228kW |
| Torque | 400Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 10 |
Dimensions & Weight
| Length | 4412mm |
| Width | 1928mm |
| Height | 1826mm |
| Wheelbase | 2550mm |
| Boot Capacity | 238L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 255/70R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |