FORD Bronco 4-door 2.3L EcoBoost 10AT (270 HP)
2020–
266
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 266bhp |
| Power | 198.6kW |
| Torque | 420Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 10 |
Dimensions & Weight
| Length | 4811mm |
| Width | 1928mm |
| Height | 1854mm |
| Wheelbase | 2949mm |
| Boot Capacity | 235L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 255/70R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |