FORD Focus C-Max 1.8L CNG 5MT (110 HP)
2003–2007
109
bhp
Power
11.8
s
0–100 km/h
Engine
| Displacement | 1798cc |
| Cylinders | 4 |
| Power | 109bhp |
| Power | 81kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Performance
| 0–100 km/h | 11.8s |
Dimensions & Weight
| Length | 4333mm |
| Width | 1826mm |
| Height | 1595mm |
| Wheelbase | 2639mm |
| Boot Capacity | 1606L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 195/65 R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |