FORD Ranger Super Cab 4
2000–2005
204
bhp
Power
Engine
| Displacement | 4015cc |
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 204bhp |
| Power | 152kW |
| Torque | 323Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 5149mm |
| Width | 1684mm |
| Height | 1763mm |
| Wheelbase | 3193mm |
| Kerb Weight | 1442kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 225/70R15 |
| Front Brakes | Discs |
| Rear Brakes | Drums |