FORD Ranger Wildtrak 2.0L EcoBlue 6MT AWD (170 HP)
2021–
168
bhp
Power
28.7
mpg
Economy
Engine
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 168bhp |
| Power | 125kW |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 28.7mpg |
| Combined | 8.2L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 5390mm |
| Width | 1849mm |
| Height | 1849mm |
| Wheelbase | 3221mm |