FORD Ranger Wildtrak 3.0L V6 10AT AWD (237 HP)
2021–
237
bhp
Power
23.5
mpg
Economy
Engine
| Cylinders | 6 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 237bhp |
| Power | 176.5kW |
| Torque | 600Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 10 |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 23.5mpg |
| Combined | 10L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 5390mm |
| Width | 1849mm |
| Height | 1849mm |
| Wheelbase | 3221mm |