HOLDEN Barina RS 1.4l 5MT (140 HP)
2014–
138
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1364cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 138bhp |
| Power | 103kW |
| Torque | 201Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4039mm |
| Width | 1735mm |
| Height | 1511mm |
| Wheelbase | 2525mm |
| Boot Capacity | 289L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Solid Discs |