HOLDEN Holden Drover Deluxe 1.3L 5MT (64 HP)
1985–
63
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1298cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 63bhp |
| Power | 47kW |
| Torque | 100Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Discs |
| Rear Brakes | Drums |
1985–
| Displacement | 1298cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 63bhp |
| Power | 47kW |
| Torque | 100Nm |
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
| Front Brakes | Discs |
| Rear Brakes | Drums |