HONDA L700 0.7
1965–1967
51
bhp
Power
Engine
| Displacement | 687cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 51bhp |
| Power | 38.2kW |
Transmission
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 3691mm |
| Width | 1486mm |
| Height | 1400mm |
| Wheelbase | 2245mm |
| Kerb Weight | 800kg |