HONDA Mobilio 1.5L CVT AWD (110 HP)
2004–2008
89
bhp
Power
38.6
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 1496cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 89bhp |
| Power | 66kW |
| Torque | 131Nm |
Transmission
| Gearbox | CVT |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 38.6mpg |
| Combined | 6.1L/100km |
| Fuel Tank | 42L |
Dimensions & Weight
| Length | 4069mm |
| Width | 1684mm |
| Height | 1740mm |
| Wheelbase | 2741mm |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 185/65/R14 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |