HONDA N360 0.4
1967–1972
27
bhp
Power
Engine
| Displacement | 354cc |
| Cylinders | 2 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 27bhp |
| Power | 20kW |
| Torque | 30Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 3099mm |
| Width | 1295mm |
| Height | 1295mm |
| Wheelbase | 2050mm |
| Kerb Weight | 508kg |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Drums |
| Rear Brakes | Drums |