HONDA S660 0.66L 6MT RWD (63 HP)
2015–
62
bhp
Power
50
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 656cc |
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 62bhp |
| Power | 46.3kW |
| Torque | 104Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 6 |
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 50mpg |
| Combined | 4.7L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 3396mm |
| Width | 1476mm |
| Height | 1181mm |
| Wheelbase | 2286mm |
| Kerb Weight | 830kg |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |