HONDA Shuttle 2.2i 4AT AWD (150 HP)
1995–1998
148
bhp
Power
12.1
s
0–100 km/h
23.5
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 2156cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 148bhp |
| Power | 110kW |
| Torque | 198Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 4 |
Performance
| 0–100 km/h | 12.1s |
| Top Speed | 183km/h |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 23.5mpg |
| Combined | 10L/100km |
Dimensions & Weight
| Length | 4750mm |
| Width | 1791mm |
| Height | 1641mm |
| Wheelbase | 2830mm |
| Boot Capacity | 280L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 205/65Hr15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |