HONDA That's 0.7L 3AT (52 HP)
2002–2007
51
bhp
Power
44.4
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 656cc |
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 51bhp |
| Power | 38kW |
| Torque | 61Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 3 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 44.4mpg |
| Combined | 5.3L/100km |
| Fuel Tank | 45L |
Dimensions & Weight
| Length | 3396mm |
| Width | 1476mm |
| Height | 1621mm |
| Wheelbase | 2360mm |
| Kerb Weight | 820kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 145/80R12 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |