HONDA That's 0.7L Turbo 3AT (64 HP)
2002–2007
63
bhp
Power
39.9
mpg
Economy
Engine
| Displacement | 656cc |
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 63bhp |
| Power | 47kW |
| Torque | 93Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Combined (MPG) | 39.9mpg |
| Combined | 5.9L/100km |
| Fuel Tank | 45L |
Dimensions & Weight
| Length | 3396mm |
| Width | 1476mm |
| Height | 1621mm |
| Wheelbase | 2360mm |
| Kerb Weight | 860kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 155/65R13 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |