HYUNDAI Mistra 1.8L 6AT (143 HP)
2014–
141
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1800cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 141bhp |
| Power | 105kW |
Transmission
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4709mm |
| Width | 1821mm |
| Height | 1471mm |
| Wheelbase | 2771mm |