HYUNDAI Mistra 2.0L (155 HP)
2014–
153
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2000cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 153bhp |
| Power | 114kW |
Transmission
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Dimensions & Weight
| Length | 4709mm |
| Width | 1821mm |
| Height | 1471mm |
| Wheelbase | 2771mm |
2014–
| Displacement | 2000cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 153bhp |
| Power | 114kW |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
| Length | 4709mm |
| Width | 1821mm |
| Height | 1471mm |
| Wheelbase | 2771mm |