HYUNDAI Trajet 2.0i 4AT FWD (140 HP)
2004–2008
138
bhp
Power
Engine
| Displacement | 1975cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 138bhp |
| Power | 103kW |
| Torque | 184Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 4 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 65L |
Dimensions & Weight
| Length | 4699mm |
| Width | 1839mm |
| Height | 1760mm |
| Wheelbase | 2830mm |
| Boot Capacity | 524L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 215/65R15 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Discs |