ISUZU Isuzu D-Max Arctic Trucks AT35 2.5 5AT 4x4 (163 HP)
2016–
161
bhp
Power
Engine
| Displacement | 2499cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 161bhp |
| Power | 119.9kW |
| Torque | 400Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 5 |
Dimensions & Weight
| Length | 5296mm |
| Width | 1999mm |
| Height | 1930mm |
| Wheelbase | 3096mm |
| Kerb Weight | 2110kg |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 315/70 R17 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Drums |