ISUZU Isuzu Trooper 5 Doors 3.1L D 5MT AWD (90 HP)
1998–
89
bhp
Power
Engine
| Displacement | 3059cc |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Diesel |
| Power | 89bhp |
| Power | 66kW |
| Torque | 204Nm |
Transmission
| Gearbox | Manual |
| Gears | 5 |
Fuel Economy & Emissions
| Fuel Tank | 85L |
Dimensions & Weight
| Length | 4671mm |
| Width | 1740mm |
| Height | 1834mm |
| Wheelbase | 2761mm |
| Kerb Weight | 1840kg |
| Boot Capacity | 1178L |
Tyres & Brakes
| Front Tyres | 245/70R16 |
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |