JAGUAR I-PACE 394 HP (294 Kw)
2018–
389
bhp
Power
4.6
s
0–100 km/h
124
mph
Top Speed
Engine
| Cylinders | 400 |
| Fuel Type | Electric |
| Power | 389bhp |
| Power | 289.8kW |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
Performance
| 0–100 km/h | 4.6s |
| Top Speed | 200km/h |
| Top Speed | 124mph |
Dimensions & Weight
| Length | 4681mm |
| Width | 2139mm |
| Height | 1557mm |
| Wheelbase | 2990mm |
| Kerb Weight | 2170kg |
| Boot Capacity | 491L |