Karma Revero GT 2.0L (403 HP)
2019–
397
bhp
Power
5.6
s
0–100 km/h
125
mph
Top Speed
Engine
| Displacement | 1998cc |
| Cylinders | 4 |
| Power | 397bhp |
| Power | 296.4kW |
Transmission
| Drivetrain | Rear-Wheel Drive |
Performance
| 0–100 km/h | 5.6s |
| Top Speed | 201km/h |
| Top Speed | 125mph |
Dimensions & Weight
| Length | 4999mm |
| Width | 2134mm |
| Height | 1331mm |
| Wheelbase | 3160mm |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |