KIA Ceed 1.6L T-GDI 6MT FWD (204 HP)
2018–2021
201
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 201bhp |
| Power | 150kW |
| Torque | 265Nm |
Transmission
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 7 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |
2018–2021
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 201bhp |
| Power | 150kW |
| Torque | 265Nm |
| Gearbox | Automatic |
| Gears | 7 |
| Drivetrain | Front-Wheel Drive |