KIA XCeed 1.5L T-GDi (158 HP)
2022–
156
bhp
Power
Engine
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | Petrol |
| Power | 156bhp |
| Power | 116.2kW |
| Torque | 253Nm |
Dimensions & Weight
| Length | 4394mm |
| Height | 1496mm |
| Boot Capacity | 425L |
Tyres & Brakes
| Front Brakes | Ventilated Discs |
| Rear Brakes | Ventilated Discs |